Porady kredytowe dla osób niepełnosprawnych

Porady kredytowe dla osób niepełnosprawnych

Jeśli jesteś chory lub niepełnosprawny i żyjesz przy niskim dochodzie, może zaistnieć potrzeba pożyczania pieniędzy. Oto jak uniknąć kosztownych kredytów lub ryzykownych pożyczek w tych sytuacjach.

Twoje prawa

Fakt, że jesteś chory lub niepełnosprawny, nie powinien przeszkodzić w uzyskaniu kredytu. Banki i inni pożyczkodawcy muszą traktować Cię tak samo, jak swoich nie-niepełnosprawnych klientów. Zasady dotyczące antydyskryminacji mogą mieć zastosowanie do Ciebie, nawet jeśli nie myślisz o sobie jako o osobie niepełnosprawnej. Na przykład masz chorobę fizyczną, taką jak rak lub HIV bądź cierpisz z powodu choroby psychicznej, takiej jak depresja. Dowiedz się więcej na temat dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność.

Pracujesz i potrzebujesz pożyczki

Jeśli pracujesz, masz stały dochód, a Twoja ocena kredytowa jest w dobrym stanie, to powinieneś mieć kilka opcji zaciągania pożyczek. Zanim jednak ubiegasz się o pożyczki lub inne formy kredytu, wykonaj te trzy kroki:

Sprawdź, czy możesz sobie pozwolić na pożyczkę. Czy możesz sobie pozwolić na pożyczanie pieniędzy?

Wypracuj najlepszy i najtańszy sposób wypożyczenia potrzebnych pieniędzy. Decydując się na najlepszy kredyt dla Ciebie.

Sprawdź, jak i kiedy masz zamiar zapłacić pieniądze. Opracowanie planu spłat kredytu jest ważne.

Masz niskie dochody i musisz pożyczyć pieniądze

Jeśli jesteś na niskich dochodach i chcesz pożyczki z tytułu choroby lub zasiłków dla osób niepełnosprawnych, prawdopodobnie nie będzie można uzyskać pożyczki z dużego banku. Nie pożyczaj od żadnego z pożyczkodawców, który pojawił się podczas wyszukiwania internetu na hasło "pożyczki na rzecz świadczeń" lub "pożyczki na osoby niepełnosprawne".

Chociaż można oczekiwać odsetek od 10% -20%, APR (roczna stopa procentowa) od kredytów oferowanych przez tych kredytodawców prawdopodobnie będzie w przedziale od 500% do 4 000%.

Niektórzy będą jeszcze dawać jeszcze wyższe procenty. Oto sugestie, co robić we wspólnych sytuacjach, gdy będziesz musiał pożyczyć pieniądze. Płacenie zaległych rachunków bez uzyskania pożyczki – to jest możliwe.

Uzyskaj bezpłatną, niezależną radę

Chcesz porozmawiać z doradcą? Zadzwoń do niego lub skorzystaj z serwisu internetowego. Jeśli starasz się płacić rachunki za gospodarstwo domowe i inne niezbędne rzeczy, wtedy wykupienie pożyczki na pewno nie są najlepszą odpowiedzią. Jest to szczególnie ważne, jeśli niektóre z Twoich rachunków są już zaległe lub masz inne długi. Pożyczanie pieniędzy, których nie będziesz w stanie spłacić, będzie tylko gorsze. Zamiast tego porozmawiaj z wszystkimi, o tym co musisz zapłacić, i sprawdź, czy mogą zgodzić się na plan spłat. Jeśli chcesz, aby ktoś to zrobił to w Twoim imieniu lub potrzebne są ci jakieś porady na temat długów, istnieje wiele organizacji, które mogą pomóc w bezpłatnych, poufnych poradach. Dowiedz się, gdzie iść, aby uzyskać bezpłatne porady dotyczące długów. Powinieneś porozmawiać z osobami, którym musisz zapłacić by wyjaśnić sytuację, sprawdź także porady na http://www.kredytomania.eu.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%