Planujesz kredyt? Skorzystaj z pomocy doradców!

Planujesz kredyt? Skorzystaj z pomocy doradców!

Oprocentowanie i opłaty są ważne przy podejmowaniu decyzji, z którym kredytodawcą lub dostawcą należy się skontaktować. Wiemy również, że ekspert w tej dziedzinie może naprawdę Ci pomóc, zapewniając dobrą i praktyczną poradę dotyczącą kredytu na mieszkanie, która wykracza poza samo porównywanie produktów, na portalu 17bankow.com znajdziesz więcej porad odnośnie kredytów.

Jaki jest odpowiedni poziom pożyczek dla twojej sytuacji?

Eksperci udzielający kredytów hipotecznych chętnie udzielą porad dotyczących kredytów mieszkaniowych wszystkim obecnym i przyszłym klientom. Rozważając, jaka jest odpowiednia kwota pożyczki, należy pamiętać, że kredytodawcy są zobowiązani do oszacowania maksymalnej kwoty, którą pożyczą w danym scenariuszu. Jest to najwyższa kwota, którą ci pożyczą – nie jest to zalecana kwota! Powiedział, że każda sytuacja jest inna i w niektórych przypadkach pożyczkodawcy mogą również wydawać się zbyt konserwatywni.

Problemem w przypadku pożyczania w ciągu ostatnich 20 lat jest fakt, że większość kredytodawców przy obliczaniu wysokości kredytu pożyczała przy obliczaniu bardzo niskiego ogólnego kosztu utrzymania. Liczba ta często była mniejsza niż ludzie potrzebujący utrzymać przyzwoity poziom życia. Od momentu powstania odpowiedzialnego ustawodawstwa kredytowego wielu kredytodawców prosiło pożyczkobiorców o oszacowanie miesięcznych kosztów utrzymania. Tak więc, o ile jest to dobre w teorii, mamy teraz absurdalną sytuację, w której ujawnienie prawdziwych kosztów utrzymania może oznaczać, że zdyskwalifikujesz się do uzyskania kwoty pożyczki, która Twoim zdaniem jest rozsądna! Kiedy ekspert udziela porad dotyczących kredytu mieszkaniowego, zawsze stara się pomóc w ustaleniu odpowiedniego poziomu zadłużenia w wyjątkowych okolicznościach.

Zgodnie z ogólną zasadą, nie powinieneś angażować się w pożyczki, które będą wymagać zwrotu więcej niż 35% dochodu brutto. Jednak ta rada kredytu hipotecznego jest tylko przewodnikiem, ponieważ każdy jest inny. Czynniki takie jak twoja oszczędność, stawka podatkowa i twoje przyszłe plany mają wpływ na decyzję. W niektórych przypadkach uważa się, że około 40% może być wykonalne dla niektórych oszczędnych kredytobiorców.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%