Oferty kredytów gotówkowych w 2014 – czego oczekuje kredytobiorca?

Oferty kredytów gotówkowych w 2014 – czego oczekuje kredytobiorca?

Nieprzewidziane wydatki lub plany, które wymagają większego wkładu finansowego niż podejrzewaliśmy? To częste problemy nie tylko Polaków ale także osób na całym świecie. Rozwój firm pożyczkowych, które udzielają niezbędnego zadłużenia od ręki, pokazuje jak ogromnie potrzebne były takie usługi. Rynek jest coraz większy i jest to zasługą nieprzerwanego powodzenia wśród konsumentów. Chętnie sięgamy po dodatkową gotówkę, która zasili nasz domowy budżet. Pożyczka lub kredyt gotówkowy na dowolny cel to zadłużenia świetne dla osób, które nie chcą starać się o pieniądze w długim procesie weryfikacyjnym i nie czują potrzeby wyjaśniać w jakim celu potrzebują dodatkowych środków.

Oferty kredytów gotówkowych w 2014 roku są bardzo atrakcyjne i można swobodnie znaleźć wśród nich produkt, który spełni wiele wymogów, nawet najbardziej wymagających kredytobiorców. Oczywiście nie każdy bank gwarantuje idealne warunki i przed podpisaniem umowy czeka nas czasochłonny proces związany z porównaniem wielu usług.

Na czym mi zależy?

Aby w pełni wykorzystać potencjał kredytu lub pożyczki warto zastanowić się nad tym jakie oczekiwania stawiamy osobiście potencjalnemu zadłużeniu. Choć pierwszą myślą będzie to, że po prostu potrzebujemy gotówki, nie możemy lekceważyć pozostałych aspektów, które będą dla nas równie ważne. Musimy dobrać odpowiednie zadłużenie do naszej zdolności finansowej, powinno to zatem warunkować nie tylko wysokość zadłużenia ale także okres jego spłaty. Zanim wybierzemy zobowiązanie, rzućmy okiem na oferty kredytów gotówkowych w 2014 roku, zastanówmy się jakie mamy oczekiwania musi spełnić nasza pożyczka i dopiero wtedy ponownie ale już bardziej świadomie porównujmy usługi banków. Dlaczego jest to tak istotne? Unikniemy w ten sposób decyzji zbyt impulsywnych, które będą wynikać z chęci oszczędności czasu i otrzymania środków w jak najszybszym czasie. Zadłużenie to duża odpowiedzialność i musimy mieć całkowitą pewność, że będziemy w stanie je spłacić.

Czego unikać?

Oferty kredytów gotówkowych w 2014 są tak różnorodne, że wybranie dwóch identycznych zadłużeń, wśród kilkunastu dostępnych na rynku, jest niemożliwe. To stwarza doskonałe warunki do tego by móc odnaleźć jak najlepszy kredyt gotówkowy. Wymaga to jednak czasu i znajomości podstawowych zasad jakimi rządzi się rynek zadłużeń. Najważniejsze jest jednak umiejętne rozpoznawanie ofert, które mogą kryć w sobie dodatkowe koszta. Do takich zadłużeń możemy zaliczyć między innymi pożyczki pozabankowe, które często związane są z dodatkowymi opłatami w przypadku wydłużenia okresu spłaty, kosztów przypomnień o nadchodzącym terminie spłaty, a nawet płatnych wizyt pracowników firmy w miejscu zamieszkania dłużnika. Wszystkie te elementy zwiększają prawdopodobieństwo, że nasza miesięczna rata będzie znacznie wyższa od tej jaką przewidywaliśmy. Banki nie stosują tak wielu sposobów na zwiększenie opłat, nie zmienia to faktu, że i te produkty mogą nie być ich pozbawione. W przypadku gdy bank wymaga od nas założenie rachunku osobistego lub ubezpieczenia długu, powinniśmy się liczyć z tym, że są to kolejne pieniądze jakie zapłacimy instytucji.

Dlatego analizując interesujące nas usługi, warto mieć na uwadze to, że to przede wszystkim dodatkowe pieniądza za które następnie będziemy płacić. Ważne jest również to aby te koszty zminimalizować, nie stawiając się w trudnej sytuacji, gdy potrzebujemy kolejnych zadłużeń by spłacić zbyt drogi kredyt czy pożyczkę.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%