Oferty banków, kredyty i pożyczki - obniż ich koszt

Oferty banków, kredyty i pożyczki - obniż ich koszt

Kredyt i pożyczka mogą być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem jeżeli potrzebujesz gotówki. Zadłużenie możesz wykorzystać na dowolny cel. Podobnie jak w przypadku zadłużeń udzielanych w firmach pożyczkowych pieniądze wypłacane są Klientom, banków w bardzo krótkim czasie. Oferty banków są jednak bardziej atrakcyjne pod względem wydatków jakie będą wiązać się z Twoim zobowiązaniem. Decydując się na zadłużenie musisz pamiętać, że to okres spłaty będzie dla Ciebie najważniejszy i ważne jest to by nie sprawiał Ci żadnych problemów. Dobre oferty banków, kredyty lub pożyczki na dowolny cel, charakteryzują się łatwością uzyskania środków, a także atrakcyjnymi warunkami, które pozwolą Ci w komfortowy sposób opłacić usługę.

Już z początkiem miesiąca banki zmieniły swoje oferty, dostosowując je do nowych stóp procentowych wprowadzonych przez Radę Polityki Pieniężnej. To najlepszy moment by zaciągnąć kredyt. Decydując się na zobowiązanie właśnie teraz, możesz zaoszczędzić nawet kilka procent biorąc pod uwagę oprocentowanie nominalne.

Co zrobić by rzeczywiście zyskać korzystając z usług banków?

Niskie oprocentowanie nie jest jednoznaczne z minimalnym rzeczywistym kosztem zadłużenia. Oferty banków, kredyty gotówkowe, w szczególności związane są z licznymi opłatami dodatkowymi. Możesz jednak ograniczyć koszty, które poniesiesz. Sposobów jest kilka, a nie pożałujesz jeżeli skorzystasz z nich i zmniejszysz ratę swojego przyszłego kredytu na mniejszą.

Niskie oprocentowanie to tylko część opłat z jakimi musisz sobie poradzić? Pozostałe możesz zminimalizować tak by ich praktycznie nie odczuć.

Banki często proponują promocje, które mogą wiązać się z obniżeniem lub całkowitą likwidacją prowizji. Korzystając z tego z pewnością ograniczysz swoje wydatki. Warto zastanowić się nad tym by skorzystać dodatkowych produktów bankowych, które pozwolą zachować Ci część odsetek jakie wpłaciłbyś na konto banku.

Promocje dla Klientów z kontem

Popularnym sposobem na uniknięcie prowizji czy marży jest wnioskowanie o kredyt w banku w którym posiadasz rachunek osobisty. Instytucje chętniej obniżają koszt zadłużenia swoim stałym Klientom. Nie zawsze musi się to wiązać z dodatkową opłatą pod postacią kosztów prowadzenia rachunku. Choć najczęściej by wnioskować o kredyt instytucje nie wymagają tego aby kredytobiorca był wewnętrznym Klientem, takie osoby mogą liczyć na szereg udogodnień. Brak prowizji, szybsza decyzja kredytowa, wpływ środków na konto w ciągu kilkunastu minut.

Ubezpieczenie usługi

By obniżyć koszt zadłużenia, a dodatkowo ubezpieczyć się przed sytuacjami, które uniemożliwią Ci jego spłatę możesz skorzystać z ubezpieczenia oferowanego przez bank. Większość banków nie wymaga tego w przypadku kredytów gotówkowych jednak może się to okazać dobrym rozwiązaniem gdy nie chcesz spłacić prowizji. Bank mając zabezpieczenie Twojej spłaty może zmniejszyć oprocentowanie jakie będzie Cię obowiązywać.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%