Marzy mi się dom z widokiem na morze

Marzy mi się dom z widokiem na morze

Marzenia to cudowna rzecz, w którą zdecydowana większość z nas ma szansę być wyposażonych. Jedne są mniejsze, drugie większe. Jedne kosztowne inne zupełnie nie materialne. Można by wyliczać do woli. Skupiając się jednak na tych materialnych wszystkie można spełnić. Wystarczy tylko odpowiednie zaplecze gotówkowe.

By spełnić upragnione marzenia

By spełnić marzenia te materialnej natury nie da się ukryć, że potrzebne są pieniądze. Te zaś możemy oszczędzać jest to jednak czasochłonne i wymaga wbrew pozorom wiele siły wewnętrznej. Innym wyjściem z sytuacji jest pożyczenie pieniędzy z banku. Kredyt konsumencki czy też gotówkowy to dwie z licznych oferowanych przez bank. Możemy również starać się o kredyt hipoteczny na budowę lub zakup domu czy mieszkania. Te, choć trudniejsze do uzyskania to pomagają w spełnieniu najbardziej wymyślnych marzeń. Pamiętać należy jednak, że jest to kredyt, którego zabezpieczeniem jest nasz dom, który planujemy zakupić czy wybudować. Brak jego spłaty równy jest z zajęciem nieruchomości przez bank lub obciążeniem naszych poręczycieli spłatą naszej hipoteki.

Inna forma realizacji marzeń. Kredyt gotówkowy

Gdy nasze marzenia są nieco mniejsze niż zakup nieruchomości przydatny może okazać się kredyt gotówkowy. Mniejsze kwoty z krótszym okresem spłaty mogą doskonale się sprawdzić, gdy chcemy zrobić remont lub gdy np. brakuje nam gotówki do zakupu auta. Kredyt gotówkowy jest łatwiejszy do uzyskania niżeli ten hipoteczny i w odróżnieniu do niego zazwyczaj do kwoty mniej więcej 10 000tys.zł nie wymaga poręczycieli, a jedynie stałych dochodów i umowy o pracę na czas trwania kredytu.

Dlaczego warto spłacać terminowo?

Przede wszystkim warto spłacać terminowo z racji na konsekwencje braku spłaty. Tych zaś może ich być wiele, zaczynając od złej historii kredytowej, która uniemożliwi nam w przyszłości uzyskanie innego kredytu, podłączenia tv lub nawet zawarcia umowy o korzystanie z usług telekomunikacyjnych. Ponadto narażamy się na dodatkowe koszty jak te za wysłaną do nas korespondencje, odebrane telefony i odsetki karne rosnące za brak spłaty lub nie dotrzymanie terminu. Dlatego ważne jest by uzyskany kredyt spłacać w pełni terminowo, a każde opóźnienie zgłaszać do banku. To pozwoli nam uniknąć dodatkowych i nie potrzebnych kosztów.

Koszty związane z otrzymaniem kredytu

Każde otrzymanie kredytu niestety kosztuje. Są to koszty związane z przygotowaniem dokumentów, wypłatą itp. Są one uzależnione od kwoty pożyczanej, jednak z reguły nie przekraczają ok 150 zł. Wyjątkiem są kredyty na dość wysokie kwoty. Mimo to jednak te kwoty nie są drakońskie i ponosimy je tylko raz przy podpisywaniu umowy o kredyt. Zanim jednak popiszemy umowę, a w zasadzie zanim zaczniemy załatwiać jakiekolwiek formalności związane z wnioskiem o kredyt poprośmy pracownika banku o przedstawienie szczegółowo wszystkich kosztów tych związanych z podpisaniem umowy, tych dotyczących odsetek, a także o wszelkich karach, które mogą być na nas nałożone za np. nieterminową spłatę zobowiązania.

Jeśli kredyt to tylko w poważnej instytucji

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe firmy oferujące szybki kredyt na dobrych warunkach dla każdego. W takich miejscach nawet osoby ze złą historią kredytową mogą się starać z powodzeniem o pożyczkę. Jednak niema w tych firmach nic dobrego. Procent potrafi przewyższyć kwotę pożyczaną, a konsekwencje w razie braku spłaty dwa razy gorsze niżeli w banku. Dlatego jeśli chcemy pożyczać to tylko w banku lub innej sprawdzonej instytucji bankowej. Nie decydujmy się na pożyczanie od podejrzanych firm nawet w sytuacji kryzysowej.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%