Listopad 2014 – Oferta kredytu gotówkowego

Listopad 2014 – Oferta kredytu gotówkowego

We wcześniejszym artykule pod tytułem "Porównanie ofert banków – nie daj się oszukać" zwracaliśmy uwagę na koszty jakie ponoszą kredytobiorcy. Oferta kredytu gotówkowego to nie tylko nominalne oprocentowanie i szczególnie teraz ważne jest to by sprawdzać wszelkie opłaty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to jeden z najbardziej wiarygodnych współczynników, który pomoże nam ustalić ile zapłacimy za skorzystanie z usługi jaką jest kredyt gotówkowy.

RRSO to suma wszystkich najważniejszych opłat około kredytowych, zaczynając od oprocentowania zadłużenia, marży, prowizji i opłat związanych z ubezpieczeniem zobowiązania. Choć każdy bank ma w obowiązku informować o całkowitych kosztach pożyczki konsumenckiej, najczęściej praktykowane jest to wyłącznie na wyraźne życzenie klienta. Dlatego też mając tego pełną świadomość, warto zwracać uwagę na te informacje i w ten sposób – bardzo ostrożnie wybierać odpowiednie usługi finansowe.

Oferty kredytowe banków – listopad

Po zmianie stóp procentowych NBP banki chętniej stosują zabieg wyższej prowizji. Choć pozornie oprocentowanie jest mniejsze, cały koszt kredytu jest wyższy z powodu dodatkowych opłat. W tym miesiącu porównaliśmy dla Państwa, jak co miesiąc Top 3 oferty kredytów gotówkowych, które są zarówno interesujące pod względem kosztów jak i łatwości w uzyskaniu zobowiązania.

 

Mini Ratka – PKO Bank Polski

Bardzo atrakcyjna oferta pod względem oprocentowania które wynosi 10,00% a ponadto PKO nie przewiduje prowizji. Dodatkowym atutem jest możliwość obniżenia oprocentowania w przypadku użytkowania Karty Dużej Rodziny, a także przeznaczenia min. połowy środków na cele edukacyjne dziecka. Dla kredytobiorcy, który zaciąga zobowiązanie nie wyższe niż 23 000 złotych możliwe jest wnioskowanie o pożyczkę na podstawie wyciągu z konta z ostatnich trzech miesięcy. Maksymalna kwota Mini Ratki to 150 000 złotych. Na tej podstawie bank określa zdolność kredytową i przyznaje zgodę kredytową. PKO umożliwia dostosowanie spłaty na 96 miesięcy. Ponadto wypłata gotówki najczęściej następuje w ciągu tego samego dnia w którym złożymy wniosek o kredyt, maksymalnie gotówka udostępniona będzie kolejnego dnia roboczego.

Pożyczka gotówkowa – Citi Bank Handlowy

Kolejna pożyczka bankowa, która dzięki minimalnym kosztom jest godna uwagi wszystkich zainteresowanych zadłużeniami. Oprocentowanie nominalne w Citi Banku wynosi zaledwie 11,30%, natomiast bank nie wyznacza opłaty prowizji. Najwyższa kwota pożyczki to 120 000 złotych, natomiast najdłuższy okres kredytowania to aż 84 miesiące, co umożliwia bezproblemowe rozłożenie rat. Citi Bank Handlowy gwarantuje minimalne formalności, a także bardzo szybką wypłatę środków – w ciągu jednego dnia od uzyskania pozytywnej decyzji banku. Poza atrakcyjnymi kosztami zadłużenia i zminimalizowanymi formalnościami Bank Handlowy udostępnia bezpłatną pomoc, w tym pakiet medyczny, infolinię prawną.

Kredyt gotówkowy – BNP Paribas Bank

Oferta kredytu gotówkowego w Paribas Banku wciąż zajmuje wysokie miejsce w rankingu kredytów konsumenckich. To jednak doskonały przykład, że nie tylko oprocentowanie nominalne ma wpływ na nasze zadłużenia. BNP oferuje kredyt z bardzo niskim oprocentowaniem, wynoszącym zaledwie 8,90%. Pod tym względem to najtańsze zadłużenie w przedstawionym porównaniu. Należy jednak zwrócić uwagę na prowizję, która w tym wypadku stanowi aż 3,90%, zdecydowanie podnosząc całkowity koszt usługi. Maksymalna kwota zobowiązania to 150 000 złotych, a najdłuższy okres kredytowania to 84 miesiące.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%