Kredyty gotówkowe tańsze przez Internet?

Kredyty gotówkowe tańsze przez Internet?

Kredyty gotówkowe zyskały w ostatnich latach niezwykłą popularność. To najprostszy sposób na dostęp do dodatkowej gotówki, bez określania w jakim celu ją potrzebujemy. Nieistotnym jest czy wykorzystamy ją na bieżące rachunki, zakupy, remont, kupno mebli lub wakacje o których od dawna marzyliśmy. Banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i kredyt gotówkowy jest usługą, która ma na celu zasilić konto konsumenta w jak najkrótszym czasie i bez zbędnych formalności. Coraz więcej produktów finansowych możemy odnaleźć w internecie, konta osobiste zarządzane drogą online, lokaty terminowe, konta oszczędnościowe oraz kredyty.

Czy hasła, które w reklamach, ulotkach i bilbordach głoszą o tanich kredytach gotówkowych przez internet to tylko chwyt marketingowy? W większości przypadków rzeczywiście oferta internetowa jest znacznie korzystniejsza od tej jaką możemy otrzymać w oddziale banku.

Dlaczego kredyt przez internet jest tańszy?

Jeżeli zastanawiamy się co wpływa na to, że kredyt gotówkowy dostępny online w tak znacznym stopniu odróżnia się od tradycyjnych usług, możemy odnaleźć kilka czynników, które mają na to bezpośredni wpływ.

Klient samodzielnie wykonuje całą procedurę związaną z zawarciem umowy. To obniża koszty kredytu z uwagi na pominięcie udziału pracowników banku.

Dodatkowo udostępniając produkt w internecie, instytucja oszczędza na kosztach utrzymania lokalu, nie wymaga to także, tak jak w przypadku stacjonarnego oddziału utrzymywania stałej kwoty w banku – zamiast możliwości inwestowania jej.

Zmniejszone oprocentowanie kredytu internetowego to również zasługa kampanii jaką banki prowadzą przez internet. Większość ofert ma na celu zachęcić, w szczególności młodych ludzi do skorzystania z kredytu co w przyszłości może prowadzić do zawarcia transakcji między klientem, a bankiem.

Korzyści kredytu internetowego

Poza oczywistym plusem takiego wyboru tzn. niższym oprocentowaniem pożyczki są także inne atuty takiej formy zaciągania kredytu. Wśród nich przede wszystkim oszczędność czasu jaki normalnie klient musiałby poświęcić na wizytę w oddziale banku i wypełnienie formalności przed otrzymaniem decyzji kredytowej. Decydując się na produkt online wystarczy, że wypełnimy wniosek na stronie banku, skraca to czas usługi do kilku lub kilkunastu minut. Wiąże się to także z tym, że pieniądze, które pożyczamy otrzymamy na konto znacznie szybciej niż w przypadku zwykłej usługi. Większość internetowych kredytów gotówkowych gwarantuje, że pieniądze zostaną przelane na konto w ciągu 15 minut. Dodatkowo umowę otrzymamy elektronicznym mailem lub dostarczy nam ją na wskazany adres kurier.

Zaletą jest również to, że korzystając z internetu mamy możliwość szybkiego porównania dostępnych ofert i świadomego wybrania najodpowiedniejszego kredytu. To w znacznym stopniu ułatwia proces w którym najtrudniej zdecydować się, który produkt rzeczywiście spełnia nasze wymagania.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%