Kredyty gotówkowe na ważne wydatki

Kredyty gotówkowe na ważne wydatki

Każdy budżet, w tym również budżet naszych gospodarstw domowych jest ograniczony. To zaś sprawia, że nie możemy sobie pozwolić od razu na wszystkie wydatki. Jeśli nie chcemy z nich zrezygnować, to możemy poczekać, aż uzbieramy odpowiednią kwotę, ale nie zawsze jest to możliwe. Czasem na przykład wystąpi nagła awaria bardzo potrzebnego sprzętu domowego, czy jest do zrealizowania inny p[pilny wydatek, a tym samym nie ma zbyt wile czasu na uzbieranie odpowiedniej kwoty. Wtedy rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy, które może odbywać się w różnej formie. Jedną z najpopularniejszych form jest kredyt gotówkowy, jaki znajdziemy niemal w każdym banku.

Czym różnią się poszczególne oferty?

Choć idea i warunki udzielania kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach są podobne, to pomiędzy poszczególnymi ofertami występują różnice. Warto więc wiedzieć, czym się kierować, aby wybrać jak najkorzystniej. Chyba dla każdego najważniejszą sprawą w tym zakresie są koszty kredytu, a te niewątpliwie się pojawią, gdyż bank oferując kredyt musi na nim zarobić. W wyborze jednak chodzi o to, aby wybrać ofertę jak najtańszą, tak jak przy wyborze każdej innej usługi, czy produktu. Na koszty kredytu składa się przede wszystkim jego oprocentowanie. Ono może być jednakże różnego rodzaju, a konkretnie stałe lub zmienne. Z oprocentowaniem stałym mamy do czynienia, kiedy jego wartość nie zmienia się wraz ze zmianami stóp procentowych. Z kolei oprocentowanie zmienne będzie przyjmować różną wartość w zależności od tego, jak będzie się kształtować wysokość stóp procentowych. Przez to zaś w zależności od okoliczności koszty kredytu mogą być nieco większe lub mniejsze niż początkowe. Oprócz oprocentowania na koszty kredytu wpływają też opłaty prowizyjne, które są często jednorazowe, aczkolwiek dość znaczące. Ponadto nie można pominąć aspektu sposobu spłaty kredytu. Ważne jest, aby sposób spłaty kredytu był dostosowany do możliwości oraz preferencji kredytobiorcy. Chodzi tu głównie o ilość oraz wysokość rat. Taką sama kwotę możemy bowiem spłacać w większej ilości mniejszych rat, a więc dłużej, ale z mniejszym, miesięcznym obciążeniem dla naszego budżetu, albo na odwrót. Wtedy miesięczne obciążenie naszego budżetu będzie większe, ale kredyt spłacimy szybciej. Ilość oraz wysokość rat może mieć również wpływ na całkowite koszty kredytu. Dość ciekawie prezentuje się tu opcja rat malejących. Ten sposób spłaty polega na tym, że odsetki naliczane są od kapitału, który pozostał do spłaty. To zaś prowadzi do tego, że pierwszych kilka rat jest bardzo wysokich, zaś kolejne raty są coraz niższe, a ostatnia rata to już niemal sama część kapitałowa bez części odsetkowej.

Warunki otrzymania kredytu ze strony http://www.kredytowysklep.pl/

Kredyt gotówkowy, tak samo jak inne rodzaje kredytu nie jest raczej udzielany przez bank od ręki, choć procedury są coraz szybsze i uproszczone. Generalnie wymaganych jest jednak kilka informacji, dzięki którym bank będzie miał pewność, że jesteśmy w stanie spłacić nasze zobowiązanie kredytowe. Przede wszystkim powinniśmy powsiadać stałe dochody o określonej wysokości pozwalające na miesięczna spłatę rat. Po drugie ważne może być odpowiednie zabezpieczenie kredytu. Na czym takie zabezpieczenie polega? Otóż zabezpieczenie takie ma na celu pokrycie kredytu, a przynajmniej jego części w razie gdybyśmy go z różnych przyczyn nie spłacili. Zabezpieczeniem kredytu może być oddanie czegoś pod zastaw, wykupienie ubezpieczenia kredytu, czy też poręczenie przez inna osobę. Trzeci aspekt ustalania zdolności kredytowej to czy spłacaliśmy regularnie nasze ewentualne wcześniejsze zobowiązania. Jeśli tak, to z pewnością będziemy dla banku bardziej wiarygodni niż ktoś, kto miał z tym kłopoty i się z tego nie wywiązywał.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%