Kredyty gotówkowe – jaki jest ich cel zaciągania ?

Kredyty gotówkowe – jaki jest ich cel zaciągania ?

Pożyczki bankowe brane są przez zwykłych ludzi z różnych powodów, na 17bankow.com przybliżamy ich temat oraz pomagamy podjąć decyzję. Głównym powodem oraz wspólnym mianownikiem, jest chęć natychmiastowego pozyskania większej gotówki, którą później możemy wydać na dowolny cel. Kredyty gotówkowe to idealny przykład pożyczek z banków oraz parabanków, które tego typu zaspokajaniem potrzeb się zajmują. Na co można przeznaczać takie pożyczki ? Dobrym przykładem wśród młodych ludzi są wakacje, nowe ubrania lub po prostu sprzęt komputerowy. Seniorzy zaciągają pożyczki na święta, dla swoich dzieci lub wnuków lub na koszty leczenia. Osoby w wieku produkcyjnym, zazwyczaj przeznaczają kredyty gotówkowe na remont mieszkania, zakup nowych mebli, naprawę samochodu lub na wyposażenie wnętrz. Oczywiście te schematy nie muszą być powielane, ponieważ pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyty gotówkowe – jaki jest ich cel zaciągania i na co można je wydać ?

Głównym powodem zaciągania kredytów gotówkowych, jest sama możliwość zaciągnięcia pożyczki oraz chęć zaspokojenia bardziej wyszukanych potrzeb. Osobiście znam ludzi, którzy przeznaczali pieniądze z kredytów gotówkowych na przykład na nowego laptopa, albo sprzęt do robienia hot-dogów francuskich. Dlatego z doświadczenia tych osób wiem, że taki kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt gotówkowy, jak sama nazwa wskazuje jest nam wypłacany w gotówce. Tego typu pożyczek udzielają banki oraz parabanki. Duże kwoty oferowane są zazwyczaj przez banki komercyjne, natomiast mniejsze (i z mniejszą liczbą formalności), oferowane są przez parabanki. Każdy, na polskim rynku kredytów, znajdzie pożyczkę gotówkową idealną dla swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Dzięki temu nasze potrzeby mogą być w łatwy i szybki sposób zaspokojone. Stanowi to bardzo istotną kwestię w obecnych czasach, ponieważ ludzie żyją szybko i ciężko jest nam odkładać z własnej woli. O wiele łatwiej jest zaciągnąć pożyczkę, a później ją spłacać, tak jak rachunki. Dlatego ten instrument finansowy jest bardzo popularny w naszym kraju oraz we wszystkich krajach wysoko rozwiniętych.

Kredyty z banków – czy jest to wygodne ?

Podczas zaciągania kredytu w banku lub parabanku warto sprawdzić o nim opinię. Warto również pamiętać o tym, aby nie brać kredytów, takich które byłyby zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Tak jak w większości spraw w życiu, warto kierować się zasadą złotego środka. Można wziąć kredyt, ale nie taki, który zabierałby zbyt dużo pieniędzy z naszego domowego budżetu. Podsumowując, kredyt gotówkowy może zaciągnąć prawie każda osoba i może go ona później przeznaczyć na dowolny cel. Jest to bardzo wygodna opcja szczególnie dla ludzi młodych oraz osób o niższych, od przeciętnych, dochodów. Dzięki pożyczce z banku możemy sobie od razu kupić rzeczy, na które nas by było normalnie nie stać. Dodatkowo jest to idealna opcja podczas różnych promocji oraz w szczególnych dniach w handlu. Dobrym przykładem mogą być: okres przedświąteczny, styczniowe przeceny oraz Black Friday.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%