Kiedy można negocjować warunki podpisania kredytu gotówkowego?

Kiedy można negocjować warunki podpisania kredytu gotówkowego?

Negocjowanie warunków podpisania umowy kredytowej to bardzo ciekawe zagadnienie, szczególnie ze strony kredytobiorców. Kiedy faktycznie jesteś w stanie wynegocjować lepsze warunki kredytu gotówkowego, niezależnie od terminu obowiązywania zobowiązania?

Przede wszystkim negocjacje warunków kredytu gotówkowego to domena kredytobiorców charakteryzujących się naprawdę dobrą zdolnością kredytową. Wtedy doradca kredytowy w banku detalicznym lub firmie pożyczkowej ma najczęściej odgórne wytyczne na jakie widełki może się zgodzić w ramach negocjowania warunków. Im słabsza zdolność kredytowa, poniżej średniej, tym gorsze szanse na negocjacje. Musisz się w takim wypadku zgodzić na wszystkie warunki proponowane przez kredytodawcę. Kiedy zaczyna się negocjacje lepszych warunków? Najczęściej po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Doradca kredytowy musi najpierw przejrzeć wniosek. Aktualnie odbywa się to w sposób półautomatyczny, automatyczny. Przy zaciąganiu pożyczek gotówkowych przez internet pole negocjacyjne jest niewielkie. Rzadko się zdarza obniżenie oprocentowania, czy prowizji. Natomiast pożyczki internetowe gwarantują nieco mniejsze koszty lojalnym kredytobiorcom. W pożyczkach internetowych na początku zaciągasz zobowiązanie standardowe, a po jego spłacie otrzymujesz coraz lepsze limity i warunki. Promowanie lojalności w pożyczkach gotówkowych to bardzo prawdopodobny scenariusz rozwoju całej branży.

Jak widzisz warunki negocjowania kredytu gotówkowego zależą w dużym stopniu od twojej zdolności kredytowej. Im lepsza, tym lepsze oprocentowanie, czy nawet zaniżenie prowizji. Poza tym dobrych kredytobiorców z solidnymi dochodami bank detaliczny i każda firma pożyczkowa chce zachować możliwie najdłużej. Praca nad zdolnością kredytową to zatem kluczowa sprawa, jeżeli chcesz wynegocjować solidne warunki długoterminowej współpracy. Przy kredytach krótkoterminowych negocjacje są też możliwe, ale musisz zaciągnąć z reguły większą kwotę. Doradca kredytowy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku powinien przedstawić wstępne kryteria współpracy, od których możesz rozpocząć dalsze rozmowy w sprawie obniżenia oprocentowania. Co myślisz o zagadnieniu?

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%