Kiedy kredyt może na siebie zarobić?

Kiedy kredyt może na siebie zarobić?

Umowa kredytowa zapewnia dodatkowe, często bardzo duże środki na zaspokojenie potrzeb gospodarstwa domowego. Czy kredyt może na siebie zarabiać i przy tym optymalizować budżet domowy? Strategia zarabiania na kredycie jest bardzo trudna w zastosowaniu, ale możliwa i wymaga dużej wiedzy o różnych rynkach. W artykule poznasz najważniejsze techniki zarabiania na kredycie.

Jedna z podstawowych metod zarabiania na kredycie jest związana z użytkowaniem karty kredytowej. Przy wydawaniu środków z karty kredytowej otrzymujesz okres bezodsetkowy na uregulowanie rat. Okres bezodsetkowy wynosi najczęściej do dwóch miesięcy. To elastyczna wartość uzależniona od konkretnej oferty. Jeżeli dobrze zarządzasz środkami na koncie, a jednocześnie finansujesz potrzeby kartą kredytową dłużej zarabiasz na lokatach terminowych. Oczywiście ten sposób zarobkowania należy porównywać do standardowych opłat za karty kredytowe. Kredyt zarabia na siebie, jeżeli zagospodarujesz część środków na rynku kapitałowym. Inwestycja w papiery wartościowe w okresie kryzysu finansowego (najniższe ceny za akcje), dokupienie obligacji korporacyjnych na wysokich stopach zwrotu to tylko niektóre z przykładów. Odradza się natomiast wprowadzanie środków z kredytu pod instrumenty pochodne, gdzie można stracić więcej niż wynosi początkowy depozyt zabezpieczający na rachunku. Większość kredytobiorców przekształca kredyt w nieruchomość, a przy dobrym rynku można rzeczywiście na podobnych transakcjach zarobić w przyszłości. Kredyt umożliwia wykorzystanie nietypowych szans rynkowych i duże zaopatrzenie w produkty. Rotacja kredytowa umożliwia podniesienie jakości biznesu. Najwięcej zarabia kredyt, który wydajesz na wzmocnienie kapitału ludzkiego, czyli na własne umiejętności. W Stanach Zjednoczonych kredyt studencki to jedna z najpopularniejszych form rozwoju. Dobre studia to gwarancja dobrego zatrudnienia i szybkiej spłaty pożyczki studenckiej. W Polsce również kredyt studencki obowiązuje na bardzo preferencyjnych warunkach.

Przy debiutach nowych spółek giełdowych dodatkowa pula kredytowa umożliwia zakup większej ilości akcji, nawet po redukcji. Dzięki temu jesteś w stanie wygenerować w krótkim czasie solidną dźwignię finansową. Specjaliści giełdy walutowej Forex zamieniają kredyt na waluty obce, a przez to manipulują wartością całej kwoty. To często możliwość szybszej spłaty rat. Analiza fundamentalna i techniczna przydaje się przy podejmowaniu podobnych, bardzo ryzykownych działań inwestycyjnych. Co myślisz o zarabianiu na kredycie?

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%