Kiedy kredyt gotówkowy może się przydać?

Kiedy kredyt gotówkowy może się przydać?

Kredyty gotówkowe mogą znaleźć zastosowanie w wielu rozmaitych sytuacjach, dlatego też cieszą się one ostatnimi czasy całkiem sporą popularnością. Poszukiwanie dodatkowych źródeł finansowania to wymagający proces, ponieważ poszczególne odmiany zobowiązań tego rodzaju posiadają swoją charakterystykę. Nie inaczej jest w przypadku wspomnianych już wcześniej kredytów gotówkowych. Jedną z bardzo istotnych kwestii oraz pytań, które należy sobie zadać w przypadku zainteresowania propozycjami z tego obszaru tematycznego, jest to, na co będzie można przeznaczyć uzyskane od banku środki. Możliwości są tutaj naprawdę rozbudowane, niemniej jednak wszystko zależy tutaj od naszej umowy zawartej z bankiem. To właśnie ona reguluje to bardzo ważne zagadnienie.

Kredyt gotówkowy na określony lub dowolny cel

Wbrew pozorom, uzyskanie pieniędzy od banku nie oznacza automatycznie, że będziemy mogli wydać je w dowolny sposób. Instytucja bowiem może zastrzec tego rodzaju szczegóły w umowie. Jest to jeden z przykładów detali, na które musimy zwrócić uwagę. Jeśli chcemy starać się o kredyt gotówkowy, skrupulatność w działaniu jest nam absolutnie niezbędna. Trzeba bowiem sprawdzać wszystkie aspekty, które mogą okazać się istotne. Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, to istnieją takie warianty tego zobowiązania, które przeznaczone są na określony cel, jak i takie, które można wykorzystać dowolnie.

Kredyty gotówkowe na określony cel polegają na tym, że bank przyznaje nam środki, a my jesteśmy zobowiązani spożytkować je w konkretny sposób. Nie możemy zatem zmienić zdania co do planowanego wydatku. Musimy trzymać się tutaj umowy. Jeśli zatem ustalenia z instytucją obejmowały udzielenie kredytu gotówkowego, przykładowo, na remont, wówczas musimy przeznaczyć je właśnie na ten cel. W przeciwnym razie mogą nas spotkać negatywne konsekwencje dotyczące niewywiązania się z umowy. Jeżeli znaleźliśmy atrakcyjną ofertę właśnie z tego właśnie obszaru, nie powinno być to dużym problemem, ponieważ poszukując dodatkowych źródeł finansowania, najprawdopodobniej wiemy już, jakie przedsięwzięcie chcemy zrealizować przy pomocy otrzymanych środków.

Bardzo popularne są ostatnimi czasy również kredyty gotówkowe udzielane na dowolny cel. W tym przypadku nie obowiązują nas ograniczenia co do spożytkowania pieniędzy. Trzeba jednak dla pewności dokładnie sprawdzić ten aspekt w umowie z bankiem. W każdym razie taka opcja daje nam bardzo szerokie pole manewru. Może się ona sprawdzić w przypadkach, gdy wiemy już, jaki budżet chcemy przeznaczyć na określone przedsięwzięcie, ale nie znamy jeszcze ostatecznych jego szczegółów. Taka sytuacja może mieć miejsce chociażby wtedy, gdy planujemy zakup kosztownego prezentu dla bliskiej nam osoby i wiemy, ile chcemy wydać na ten cel, ale nie mamy jeszcze wybranej ostatecznej wersji podarunku. Jeżeli natomiast mamy już sprecyzowane oczekiwania co do naszej inwestycji, również warto przyjrzeć się kredytom gotówkowym na dowolny cel, ponieważ może się okazać, że uda się nam znaleźć ciekawą z naszej perspektywy ofertę w tym zakresie. Obecnie bowiem na rynku bardzo wiele instytucji bankowych wprowadza do spektrum propozycji dla swoich klientów właśnie taki wariant. Cieszy się on popularnością ze względu na to, że niejednokrotnie wydatki bywają dosyć nietypowe i nie należą ściśle do konkretnej kategorii. Kluczowym czynnikiem jest zatem przyjrzenie się swoim oczekiwaniom, a także weryfikacja ofert kredytów gotówkowych. Omawiane zagadnienie to tylko jeden z czynników, na który musimy zwrócić uwagę w swoim procesie decyzyjnym.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%