


Jakie oferty kredytów Cię zainteresują?
Święta tuż tuż, a Ty nie masz jeszcze planów jak zwiększyć ilość gotówki w swoim portfelu. Praktycznie każdy ma dylemat, co zrobić by okres przedświąteczny bez większych strat i zapewnić swoim najbliższym niezapomniane chwile. Oferty kredytów zachęcają do tego by zdecydować się na zadłużenie właśnie teraz. Niskie oprocentowanie, minimum formalności, a przede wszystkim promocje, które oczywiście związane są z zakończeniem roku i świętami. Łatwo jednak zgubić się w natłoku wszystkich informacji. Zanim więc wybierzesz się do banku zastanów się czego oczekujesz i jak zrealizować swoje plany jak najmniejszym kosztem.
Zawsze sprawdzaj RRSO
Aby oferty kredytów poznać na tyle dobrze by wybrać odpowiednie zadłużenie musisz wiedzieć ile za nie zapłacisz. Jednak żeby to określić nie należy sugerować się opisami ofert banków, które dostępne są w reklamach lub na stronach banków. Najczęściej brak tam informacji o wszelkich dodatkowych opłatach, które związane są z zaciągnięciem zadłużenia. Aby mieć świadomość dobrego wyboru należy brać pod uwagę rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Czym jest RRSO? To suma wszystkich kosztów, która związana jest z zaciągnięciem długu. W jej skład wchodzą nominalne oprocentowanie, prowizja, marża, a także koszty dodatkowe takie jak ubezpieczenie kredytu. Ma to ogromny wpływ nie tylko na wysokość miesięcznych opłat ale przede wszystkim na całkowity koszt pożyczki. Poznając RRSO oferty kredytów możemy bardzo dokładnie porównać ze sobą interesujące nas usługi finansowe. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania powinna być zatem pierwszym najistotniejszym dla nas czynnikiem.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Nie tylko koszta kredytu mają znaczenie jeżeli chodzi o jego atrakcyjność. Aby w pełni komfortowo korzystać z zobowiązania należy zapoznać się także z innymi warunkami dotyczącymi pożyczki i kredytu. Z pewnością istotny będzie okres spłaty, który umożliwi nie tylko rozłożenie rat na mniejsze wartości ale także zwiększenie zdolności kredytowej. To jednak zależy od tego jaki jest maksymalny okres kredytowania. Jest on podawany w latach lub miesiącach i w przypadku kredytów gotówkowych najczęściej dotyczy od 7 do 10 lat spłaty. Pamiętaj jednak, że im dłużej spłacasz pożyczkę tym więcej odsetek wpływa na rachunek banku.
Zainteresuj się także tym czy bank umożliwia wcześniejszą spłatę zadłużenia. Często zaciągając kredyt nie mamy pewności, czy w najbliższym czasie nasza sytuacja materialna nie ulegnie zmianie. Może się okazać, że będziesz mieć możliwość uregulować całe zobowiązanie przed planowanym terminem. Wiele banków dodatkowo pobiera opłatę z tytułu wcześniejszej spłaty. Przeczytaj zatem dokładnie umowę i dowiedz się czy Twój kredyt również tego wymaga.
Przed podpisaniem umowy dowiedz się czy masz możliwość wyboru rat. Jeżeli tak zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie korzystniejsza. Decydując się na raty równe – przez cały okres spłaty Twoje miesięczne koszta będą dokładnie takie same. Pomaga to w uzyskaniu wyższej zdolności kredytowej. Jeżeli jednak nie obawiasz się o swoją zdolność możesz wybrać raty malejące, które pozwolą Ci zapłacić mniejsze odsetki. Pierwszy okres spłaty będzie znacznie bardziej kosztowny, na co należy się przygotować.
Pamiętaj!
Oferty kredytów są bardzo zróżnicowane. To na jakie zadłużenie się zdecydujesz powinno być zależne wyłącznie od Twoich predyspozycji i celów które kierują Twoim wyborem. Zanim podpiszesz umowę z bankiem przeczytaj ją kilka razy i zastanów się czy wszystkie jej podpunkty są dla Ciebie całkowicie jasne. W razie wątpliwości zapytaj pracowników banku o ich wyjaśnienie. Nigdy nie podejmuj decyzji pochopnie i pamiętaj, że kredyt lub pożyczka gotówkowa to zawsze ogromne zobowiązanie, z którego należy się wywiązać. W przeciwnym wypadku czekają na Ciebie przykre konsekwencje, których z pewnością chcesz uniknąć. Poświęć więc trochę swojego czasu i skorzystaj z darmowych analiz, rankingów. Zbieraj informacje o ofertach kredytów i dopiero mając ich świadomość decyduj się na konkretne zadłużenie.

BNP Paribas
8.9%

PKO Bank Polski
10.5%

Citi Bank
11.3%