Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Profil kredytowy, wynik, ocena: jeśli myślisz o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, są to ważne warunki, o których musisz się dowiedzieć więcej.

Co to jest ocena kredytowa?

Wszyscy aktywni kredytobiorcy mają swój profil kredytowy. Jest to podsumowanie Twojej historii kontaktów z każdym dostawcą kredytu, z którym kiedykolwiek miałeś do czynienia, i służy jako rejestr tego, jak dobrze zarządzałeś swoimi rachunkami, jak spłaty pożyczek, zaległe długi, jak często prosiłeś o kredyt i jakie rodzaje pożyczek lub kredytów, o które wnioskowałeś, oraz częstotliwości twoich aplikacji, na www.kredytomania.eu możesz sprawdzić i porównać najlepsze dostępne obecnie oferty.

Jak to działa?

Dostawcy raportów kredytowych podsumowują Twój profil w coś, co nazywa się oceną kredytową. Wynik jest taki, że im wyższa liczba, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę. Kredytodawcy sprawdzają profil kredytowy i wynik, aby dowiedzieć się o historii kredytowej i zachowaniu, a także ocenić, czy jesteś w stanie zaciągnąć nową pożyczkę. Te informacje uspokajają kredytodawców, że jesteś dobry w zwracaniu pieniędzy tym od których pożyczyłeś - tzn. jesteś klientem o niskim ryzyku.

Dobry wynik nie tylko zwiększa szanse na zatwierdzenie wniosku o kredyt mieszkaniowy - ale oznacza to również, że kwalifikujesz się do uzyskania niższej stopy procentowej. Oczywiście drugą stroną medalu jest to, że jeśli masz słabe wyniki, będziesz mniej skłonny do otrzymania nowych pożyczek. Chroni to pożyczkodawcę i osoby o niskich wynikach przed zaciąganiem dodatkowych pożyczek i nadmiernym obciążaniem się i zaciąganiem większego zadłużenia. W skrócie, musisz mieć dobrą ocenę zdolności kredytowej, aby wniosek o kredyt gotówkowy został zatwierdzony.

Dlatego dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa przed złożeniem wniosku o pożyczkę, i dać sobie czas na jej ulepszenie przed zwróceniem się do pożyczkodawcy.

Jak sprawdzić swój wynik?

Doskonałym miejscem do rozpoczęcia badań jest strona internetowa, na której możesz uzyskać bezpłatną ocenę wyniku kredytowego od wielu dostawców online.

Jak poprawić swój wynik?

Poprawa zdolności kredytowej zaczyna się od sprawdzenia aktualnej sytuacji finansowej i sposobów jej poprawy. Ustanowienie dobrej pozycji kredytowej przed złożeniem wniosku o pożyczkę może pomóc zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania zgody.

Możesz poprawić swój wynik poprzez: obniżenie limitów karty kredytowej, konsolidację wielu pożyczek osobistych i / lub kart kredytowych, ograniczenie zapytań kredytowych, to by płacić czynsz i rachunki na czas, o to by terminowo spłacać kredyt hipoteczny i inne pożyczki oraz przez spłacenie karty kredytowej w całości każdego miesiąca.

Aby uniknąć niespodzianek, bądź przygotowany – właśnie dlatego musisz znać swoją zdolność kredytową. Możesz też skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy kredytowego, który może przejrzeć Twoją historię kredytową i pomóc Ci w ustaleniu planu poprawy dla niej.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%