Firma i kredyty

Firma i kredyty

Są ludzie, którzy z dnia na dzień lub z chwili na chwilę podejmują decyzje, które mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na ich życie. Decyzja o podjęciu kredytu nie powinna być chwilową potrzebą. To poważna rzecz, która będzie w dużej mierze rzutować na dalsze życie. Nie należy zapominać, że zbytnia rozrzutność oraz zbytnia pochopność może odbić się echem nie tylko w naszym życiu, ale również w życiu następnego lub następnych pokoleń. Nieraz zdarzało się, że zaciągnięty kilkusettysięczny kredyt spłacało kolejno kilka pokoleń.

Mogło to również spowodować całkowite bankructwo jednej ze stron. W przypadku, gdy mamy zamiar zaciągnąć olbrzymi kredyt warto skonsultować się z doradcą finansowym, który pozwoli nam uniknąć tak dużych problemów. Najważniejsze jest też, aby zachować umiar, co w przypadku prowadzenia bardzo konsumpcyjnego stylu życia jest bardzo trudne. Warto też jest zapoznać się z podstawą kredytowania, która może pomóc nam w podjęciu jakże ważnej decyzji. Warto też nie kierować się tylko i wyłącznie emocjami.

Znaczna część osób marzy by być szefami dla samych siebie. Szukają wtedy różnych ofert pracy, które pozwolą im nie tylko być samodzielnymi, ale i również nie wymagają konkretnych godzin pracy oraz innych zależności między ludźmi.

Niestety bez zależności nie ma dochodu ani pracy, więc warto odrzucić ten rodzaj myślenia. Są osoby, które marzą o założeniu własnych firm. Niektórzy zaciągają kredyty dla firm inni gotówkowe, aby jak najszybciej rozpocząć niezależną działalność. W przypadku, gdy już uda się założyć firmę następuje ten decydujący moment, w którym dowiadujemy się czy wychodzimy na plus. Jeśli zyski są minimalne to rzutuje to na spłatę pożyczonej gotówki lub kredytu. Wtedy następuje krytyczny moment i nie wiadomo jest co robić dalej. Dużo osób przeciąga wtedy okres spłaty kredytu, co rzutuje wówczas na oprocentowanie, które wzrasta wprost proporcjonalnie do wydłużenia okresu spłaty. Zaciąga się wtedy kolejne kredyty, co powoduje coraz większe zakłopotanie finansowe i tym samym pogarsza się sytuacja życiowa.

Ważne informacje!

Aby wziąć kredyt nie liczą się tylko i wyłącznie zarobki. Ważna jest też historia opinia i historia zobowiązań kredytowych. Ponad połowie osób, której odrzucona wnioski o przyznanie kredytu, zła historia kredytowania była główną tego przyczyną.

W ponad 60% przypadków, słabo prowadzona historia kredytowania staje się przyczyną podwyższenia oprocentowania, co rzutuje na dalsze życie kredytobiorcy. Opinia kredytowa zatem staje się najważniejszym czynnikiem, na podstawie którego bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu oraz wprowadzeniu ewentualnego oprocentowania. Zdarzają się trzy typy opinii: dobra, słaba oraz zła. Dobra opinia pozwala na wzięcie kredytu o odpowiednim oprocentowaniu. Słaba opinia przyczynia do zwiększenia oprocentowania i tym samym powodując, że kredyt staje się drogi. Zła opinia a niekiedy jej brak powoduje, że bank odrzuca wniosek i klient zostaje bez pieniędzy. Warto zatem sprawdzić swoją historię kredytowania i w razie pewnych wątpliwości zakończyć i dopełnić formalności związanych z przeszłością kredytową.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%