Czy kredyty online są bezpieczne?

Czy kredyty online są bezpieczne?

Sytuacje, w których potrzebujemy kredytu gotówkowego nie zawsze są zaplanowane i starannie przemyślane. Czasami zdarza się bowiem tak, że zdarzenia losowe takie jak awaria auta czy konieczność zakupu sprzętu do domu stawiają nas pod ścianą. Poszukujemy wtedy pożyczek, które możemy otrzymać praktycznie od ręki. Kuszącą perspektywą stają się kredyty online. Czy jednak są one całkowicie bezpieczne i nie będą stanowiły zbytniego obciążenia dla naszego budżetu domowego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym są kredyty online?

Kredyty online to nowoczesny rodzaj pożyczek, które otrzymać możemy bez konieczności wychodzenia z domu. Kredyty tego typu są coraz częściej oferowane nie tylko przez banki, ale również przez firmy pożyczkowe. Aby otrzymać kredyt online wystarczy wysłać prosty wniosek, w którym podajemy swoje dane osobowe oraz informacje o dochodach. Pieniądze otrzymujemy przelewem na własne konto, które należy zweryfikować poprzez przesłanie niewielkiej kwoty na numer konta wskazany przez pożyczkodawcę. Cała procedura kredytowa włącznie z wypłatą gotówki jest bardzo szybka. Pieniądze możemy bowiem otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut. Sprawia to, że popularność kredytów online stale rośnie. Są one bowiem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które potrzebują szybkiej, dodatkowej gotówki.

Czy to bezpieczne kredyty?

To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy kredytobiorca. Nie ma na nie jednak jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od konkretnej oferty, na którą się zdecydujemy. Wśród tego typu pożyczek możemy bowiem znaleźć zarówno naprawdę atrakcyjne propozycje z niskim oprocentowaniem i dogodnym terminem spłaty, jak i groźne dla naszego bezpieczeństwa chwilówki, których RSO może okazać się bardzo wysokie. Kluczowe znaczenie ma więc porównanie co najmniej kilku ofert tak, by bez stresu i wątpliwości wybrać najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb. Na szczęście, nie powinno to być trudne.

Podsumowując, jeśli znajdujemy się w sytuacji, w której gotówka jest nam potrzebna praktycznie od ręki i zwyczajnie nie mamy czasu na wędrówki po placówkach bankowych oraz na przedstawienie zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu skorzystanie z kredytu online może być dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać o tym aby skorzystać z porównywarki kredytowej, dzięki której szybko znajdziemy informacje o najbardziej atrakcyjnych ofertach kredytowych. Dzięki temu nie narazimy się na zbyt duże koszty spłaty, które mogłyby okazać się obciążeniem dla domowego budżetu, zobacz pomysły jak sobie radzić z kredytami - 17bankow.com.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%