


Czas kredytowania
W przypadku Każdego zobowiązania, również kredytowego jednym z ważnym elementów jest okres kredytowania, czyli czas od rozpoczęcia do zakończenia spłaty kredytu
Niższe raty
Dzięki rozłożeniu zobowiązania na dłuższy okres do spłaty można uzyskać zdecydowanie niższe raty. Jeśli jednak klient zdecyduje się na obniżenie okresu kredytowania podnosi tym samym swoją zdolność kredytową co wpłynie ostatecznie na wysokość otrzymanego kredytu gotówkowego.
Czas
Najczęstszym okresem na jaki decydują się banki oferując kredyt gotówkowy to okres dziesięciu lat na spłatę zobowiązania co w sumie daje 120 rat. Nie jest to jedyna opcja, którą mają do zaoferowania instytucje bankowe, jednak taka, która najczęściej występuje przy tego typu zadłużeniach. Bardzo często nowi klienci nie wiedzą na jaką formę okresu kredytowania się zdecydować, a ma to związek z dużą ilością występujących ofert. Dzięki rankingowi kredytów można jednak bardzo łatwo sprawdzić gdzie najprościej i najlepiej można zaciągnąć odpowiednie zobowiązanie nie nadwyrężając przy tym nadmiernie swojego budżetu domowego. Może też tak się zdarzyć, ze długi okres spłaty kredytu gotówkowego nie musi oznaczać bardzo wysokich rat. Jednak odsetki w przypadku dłuższej spłaty zadłużenia są wyraźnie wyższe, aniżeli odsetki spłacane banku w krótszym terminie.
Dowolność
Banki oferujące spłatę kredytu w dowolnym okresie są na tyle elastyczne, że ten element jest całkowicie zależny od klienta, a więc banki nie ingerują zbyt mocno w to, w jakim terminie klient będzie spłacać zobowiązanie. Każda osoba powinna jednak bardzo dobrze przemyśleć to, na jaki okres się zdecydować podczas wyboru zobowiązania, bowiem ma to bardzo duży wpływ na późniejsze życie każdego kredytobiorcy. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być więc ranking kredytowy, lub wizyta u doświadczonego doradcy, który dokładnie doradzi najlepszą opcję kredytową dopasowaną indywidualnie w zależności od aktualnych oczekiwań klienta.
Niższa stopa procentowa i stabilna sytuacja gospodarcza pozwalają na utrzymanie stałych, niższych rat w określonym przez klienta terminie. Są to podstawowe elementy, dzięki którym można zapewnić stabilność finansową przy spłacie zaciągniętego zobowiązania. Sytuacja na rynku ulega jednak ciągłym zmianom co powoduje, że zarówno banki jak i klienci nie mogą być w stu procentach pewni tego, że za kilka lat nie podniesie się kwota kredytu gotówkowego, a będzie to miało związek z niestabilną sytuacją gospodarczą.
Ryzyko
Podczas spłaty zobowiązania kredytowego należy zawsze brać pod uwagę ryzyko związane z długim okresem spłaty, a więc z niepewnością, która może pojawić się w dowolnym czasie spłaty zobowiązania. Może tak być zarówno w pierwszym jak i w ostatnim roku spłaty zadłużenia. Dobrze jest więc zabezpieczyć się finansowo lub mieć na tyle ustabilizowaną sytuację, aby ograniczyć ryzyko niespłacenia kredytu do minimum. Takie podejście z pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, przyszłego kredytobiorcy, który zamierza wziąć kredyt gotówkowy.

BNP Paribas
8.9%

PKO Bank Polski
10.5%

Citi Bank
11.3%