Bez BIK

Bez BIK

Kredyty gotówkowe bez BIK są rodzajem kredytu, które może wybrać każdy kredytobiorca bez względu na swoją historię kredytową. Jest to kredyt udzielany bez zgody na przetwarzanie danych osobowych w Biurze Informacji Kredytowej. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają negatywną historię w BIK, komornik zajął ich konto, mają problem ze spłatą swoich zobowiązań, bądź mają niski scoring więc nie mają szansy na pożyczkę w banku. Nie we wszystkich bankach są udzielane takie kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, a przeważnie takich kredytów udzielają instytucje pozabankowe. Takie instytucje bardzo szybko pomagają wielu ludziom w trudnej sytuacji i nie wymagają żadnych zaświadczeń, zobacz na 17bankow.com jak szybko i bez problemów wziąć kredyt.

Kredyty gotówkowe bez BIK to dla 9% Polaków jedyny sposób pozyskania pieniędzy poprzez kredyt. Takie osoby korzystają z tego typu kredytów nie zastanawiając się nad konsekwencjami jakimi są później bardzo wysokie koszty zobowiązania.

Koszty takiego kredytu są znacznie wyższe w przeciwieństwie do zwykłych kredytów gotówkowych, ponieważ istnieje większe ryzyko jakie podejmuje instytucja pożyczająca pieniądze bez sprawdzania zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, koszty oprocentowania są znacznie wyższe do tego trzeba naliczyć opłaty manipulacyjne.

O taki kredyt możemy się starać bez wychodzenia z domu, ale też szybki kredyt online wiąże jest z mniejszą kwotą o którą możemy się starać i z krótszym terminem spłaty. Takie szybkie kredyty najczęściej pełnią rolę promocji by zachęcić i skusić kredytobiorcę do skorzystania z oferty. Banki dla nowych klientów obniżają oprocentowanie i rezygnują z prowizji, dzięki temu kredyt jest tańszy.

Z reguły kredyty bez sprawdzenia kredytobiorcy w biurze informacji kredytowej nie wypadają korzystnie dla domowego budżetu, ponieważ wiążą się w dużymi ratami.

Kolejnym plusem kredytów bez BIK jest to, że jeśli złożyliśmy dużo zapytań bądź wniosków w innych bankach to właśnie teraz mamy szansę aby dostać kredyt. Dzieje się tak, ponieważ po złożeniu 3 wniosków kredytowych nasze zapytania trafiają do BIK co też obniża zdolność kredytową. Można wtedy zapomnieć o tanim kredycie, a co gorsze można go wcale nie dostać.

Minusem jakim są kredyty gotówkowe bez BIK to cena. Zazwyczaj z tego typu kredytu korzystają osoby mniej zamożne, bezrobotne i posiadające zadłużenia dlatego też wygórowana cena, mająca na celu zabezpieczenie instytucji pożyczających, które liczą się z tym, że szybko nie odzyskają pożyczonej kwoty stąd też wysokie oprocentowanie i prowizje.

Następną charakterystyczną cechą tych kredytów jest to, że opóźnienie w spłacie raty nawet o jeden dzień, jest skutkiem naliczenia wysokiej kary, a dłuższe zwlekanie z zapłatą powoduje wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

Podsumowując kredyty gotówkowe bez BIK można powiedzieć, że są dobrym rozwiązaniem dla osób, które są w szybki i łatwy sposób otrzymać gotówkę i mają pewność, że spłacą zobowiązanie w wyznaczonym czasie. W innych przypadkach nie poleca się tego typu kredytów, ponieważ są trudne do spłaty i zamiast polepszyć naszą sytuację finansową mogą ją strasznie dotkliwie pogorszyć.

BNP Paribas

8.9%

PKO Bank Polski

10.5%

Citi Bank

11.3%